Aç Karnına Sirke İçilir Mi, Zayıflatır Mı?

Sirke zayıflamaya yardımcı olur mu? Aç karnına sirke içilir mi? İşte diyet ve sirkenin sırları.

0 208

Bu soruyu cevaplamadan önce sirkenin ne olduğunu açıklamak daha yararlı olacaktır. Sirke; nişastalı, şekerli besinden üretilir. Etil alkol ve asetik asit fermantasyonu olmak üzere iki aşamadan geçerek ortaya çıkar.

Bilinen kimyası ile sirke, deri altı depo yağı eritmez. Bu nedenle sabahları aç karnına içilen sirke mideye zarar verebilmektedir. Ayrıca mide problemi ve rahatsızlığı olan bireylerin ise bu yöntemden kaçınmaları gerekmektedir.

Aç karnına alınması mideye zarar verebilir. Özellikle gastrit, reflü, mide fıtığı olanların dikkatli olması gerekir. Bir diyet uzmanıyla görüşmeden, aç karnına ve zayıflama amacıyla kullanmayınız. Hatta bir gastroenteroloji uzmanına danışmadan aç ya da tok tüketmeyiniz.

Sirke ile Zayıflama Yöntemleri

Sirkenin ana maddesine göre sağlığa olan faydalar değişkenlik gösterebilir ancak genel hatları ile sirkenin sağlığa faydaları olup ve sirke ile zayıflama mümkündür. Hemen hemen her meyvenin fermentesiyle sirke elde etmek mümkündür.

En çok bilinen ve kullanılan sirke çeşitleri; elma, üzüm, balsamik, kırmızı şarap, ayva, bal, ardıç, hurma, nar, beyaz şarap, kayısı, yaban mersini, çilek ve karanfilden elde edilen sirkelerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.