Aynadaki Su Lekeleri Nasıl Çıkar?

Aynadaki su lekelerini çıkartamıyorsanız yazımız size göre. İşte aynada kalan ve rahatsız eden su lekelerini çıkartmanın yolları.

0 207

Ofislerde, evlerde ve pek çok alanlarda bulunan aynalar hem ihtiyaç hem de dekorasyon yönü olarak fazlasıyla kullanılmaktadır. Ancak çok çabuk kirlenebilen aynaları temizlemek de bir o kadar önemlidir. Çünkü aynadaki kir aynaya baktığımızda hemen gözümüze çarpacaktır.

Her ayna birbirinden farklı yapılmak ile beraber temizliği de birbirinden farklı olabilmektedir. Bunun için ne tarzda bir ayna temizliği yapacağınıza göre pratik temizleme yolunuz da değişecektir.

Banyo Aynası Nasıl Temizlenir?

Bir kabın içinde yarım litre su ve yarım kapak sıvı temizleyiciyi karıştırın. Kuru bir bez alarak işaret parmağınıza dolayın ve böylece bezin leke sökme özelliğini arttırın. Parmağınızı kabın içine batırın ve bezi ıslatın.

Ardından her bir leke üzerinde küçük dairesel hareketler yaparak diş macunu ve benzeri banyo artıklarını ayna yüzeyinden nazikçe kaldırın. Ayna çok kirliyse, bu işlemi bulaşık süngerinin yumuşak kısmıyla da yapabilirsiniz ancak ayna yüzeyini korumak için yumuşak bez daha uygundur. Kuru bir bezle hafifçe kurulayın.

Bütün aynalar için önemli olan temizleme yöntemi ise sprey temizleyiciyi bir beze sıkarak aynaya uygulayın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.