En Etkili Yara İzi Kremleri

En Etkili Yara İzi Kremleri hangileridir? Yara izlerini gidermek için hangi kremler daha iyidir?

0 319

Vücudumuzun en hassas dokularına sahip cildimizi çok iyi korumamız gerekmektedir. Eğer ki cildimizi gerektiği kadar koruyamazsak cildimizde oluşan yaralar; leke veya iz halini alacaktır. Cildimizde meydana gelen yara, cildin dermis adı verilen iç tabakalarına ulaşırsa leke ve iz oluşumu gerçekleşir.

Cildimizde meydana gelen bu yara ve izlerin görünümü doğru destek ve bakımla azaltılabilir ve hatta yok edilebilir. Leke oluşumunu engellemek veya mevcut lekelerin görünümünün azaltılabilmesi için başvurulması gereken ilk husus düzenli güneş kremi kullanımıdır.

Derin ve Kalıcı Yara İzleri İçin C Vitamini İçeren Etkili Kremler

Güneş kremi kullanımının yetersiz kaldığı daha derin ve belirgin lekeler için ise içeriğinde C vitamini bulunan ürünler kullanılması gerekmektedir. İçeriğinde C vitamini bulunan en etkili leke kremlerine örnek olarak; Murad Essential- C Day Moisture SPF 30, Caudalie Vineactiv 3 in 1 Moisturizer, Dr. Dennis Gross C+ Collagen Serum, Olehenriksen Truth Serum, Skinmedica Vitamin C+E Complex gibi kremleri verilebilir.

Bu kremler içeriklerindeki C vitamini ile zarar gören cildi onarmakta, cilt dokusunu ve tonunu düzelterek güçlendirmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.