En İyi Sivilce Kremleri

En iyi sivilce kremleri hangileridir? Sivilce izlerini hızlı gidermek için hangi kremler kullanılır?

0 220

Sivilceler, cildin orta katmanındaki yağ salgılayan kanalların tıkanması nedeni ile ortaya çıkar ve yaygın görülen bir deri hastalığıdır. Gençlerde daha sık görülen bu hastalık, önemli bir sağlık problemi olarak nitelendirilmese de cilt yüzeyinde kalıcı izlere yol açabilir.

Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Uzman doktor kontrolünde ve doğru beslenme ile kısa bir süre içerisinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Bir dermatologdan destek alarak eczanelerde bulunan kremleri kullanabilirsiniz. Unutmayın ki; bilinçsiz kullanım ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Eczanelerde bulunan en iyi sivilce kremleri ise; Benzamycin Topikal Jel, İmex , Nadixa, Acnelyse ve Clindoxyl’dir.

Kısa sürede sivilcelerin köküne nüfus ederek kurumasını sağlayan bu kremler daha yeni çıkmaya başlayan sivilceleri hemen söndüren, çıkmış sivilcelerin ise yok olmasını sağlayan ve hemen sonuç veren etkili kremler olmalarının yanı sıra uzmanların da tavsiye ettiği ürünlerdir.

Ancak yine de cildiniz için en doğru tedavi şeklini ve kremi  doktorunuz belirleyecektir. Bu ürünleri doktor kontrolünde ve bilinçli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.