Kedi Maması Türleri

0 11

Günümüzde piyasada kediniz için en iyi beslenmeyi sağlamayı biraz kafa karıştırıcı hale getirecek yüzlerce kedi maması markası bulunmaktadır. Doku, farklı türler, lezzet, diyet gereksinimleri ve besin değerlerindeki farklılıklar sonsuzdur. Kediniz için doğru mama seçimi, evcil hayvanınızın yaşına, sağlığına ve kişisel tercihlerine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Kedi mamasında üç ana şey bulunmaktadır. Bunlar kuru, konserve ve sert mamalardır. Genellikle en ucuzu olan sert mamalardır, ancak çoğu kedinin olduğu gibi titiz yiyiciler tarafından sık sık küçümsenmektedir.

Nemli olan mamalar kuru mamalara benzer, ancak yumuşak ve çiğnenebilirdir. Bu tip mamalar, çoğu kedi için kabul edilebilir mamalardır. Teneke veya folyo paketlerde sunulan yaş kedi maması, soslu parçalar halinde veya öğütülmüş kıvamlarda mevcuttur. Bazı kediler sadece bu tür yiyeceklerden hoşlanırlar.

Kediler Etoburdur

Tüm kedi mamaları eşit olacak şekilde oluşturulmamıştır. Kediler etobur canlılardır, yanı doğal beslenmeleri yalnızca etten oluşmaktadır. Bazı kedi maması türleri, biraz uzun bir yol kat edebilmek için olması gerektiğinden daha az et içermektedir. İyi bir ürün, mısır ürünlerinden ziyade eti ilk bileşen olarak listeler. Erkeklerde idrar yolu enfeksiyonlarını ve idrar tıkanıklarının önlenmesine yardımcı olduğu için kül içeriği daha düşük bir mama arayabilirsiniz. Yenilen mamaların çıkarılmasını sağlarken kedi kumu da oldukça önemlidir. Tüm bunları pet shop mağazalarından temin edebilirsiniz.

https://cabukmama.com petshop ürünlerini uygun fiyatlarla müşterilerine sunar.

Kedi maması çeşitli farklı tatlarda gelmektedir. Kuru, yaş ve nemli mamaların neredeyse tamamı deniz ürünler, sığır eti, kuzu eti ve kümes hayvanlarından oluşmaktadır. Kombinasyonlarda oluşturulan kedi mamaları, kedilerin gelişimi için oldukça önemli bir maddedir. Bazı kedilerin yiyecekler konusunda daha seçici olması, sık sık mama değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.