Köpek Maması Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 11

Köpeklerin beslenmesi denildiğinde akla gelen ilk seçenek hiç şüphesiz mamalardır. Mamalar, zengin besin içeriği ve kolay kullanımı ile dikkat çeker. Günümüzde farklı markaların üretmiş olduğu yüzlerce farklı ürün var. Bunlar sayesinde köpeklerinizin enerji ihtiyacını karşılar ve sağlıklı gelişmelerine imkan verirsiniz. Ancak bahsedilen olumlu etkilerin yaşanması için doğru köpek maması tercih edilmelidir. Aksi durumda istenen etkilerin tam tersi ortaya çıkabilir.

Köpek mamalarının kendi içinde farklı türleri var. Bunlara geçmeden önce mutlaka kaliteli ve güvenilir bir marka bulmanız gerekiyor. Güvenilir marka konusunda öne çıkan farklı seçenekler var. Ancak ND, adeta bunlardan bir adım önde. Bu markanın üretmiş olduğu mamaları gönül rahatlığı içerisinde kullanabilirsiniz.

ND Köpek Maması Farkı

ND köpek maması, klasik anlamdaki mamalardan oldukça farklıdır. Gerek içeriği, gerekse de lezzeti ile dikkat çeker. Bilindiği gibi köpek mamaları genel olarak sığır, kuzu, balık ve hindi gibi hayvanların etlerinden üretilir. ND, bu taze etlerin yanında farklı bitkisel ürünler de kullanıyor. Tahıl kullanımı, mamaların hem vitamin ve mineral bakımından zengin olmasını sağlar, hem de sindirime katkı verir.

Bitkisel ürünlerin vücut üzerinde farklı etkileri var. Bu etkileri dikkate alarak köpeğiniz için mama seçimi yapmalısınız. Eğer sindirim sorunu yaşayan bir köpeğiniz var ise yulaf içerikli olan tahıllı seçeneklere yönelebilir ve onlarla bu sorunu çözebilirsiniz.

Pet shop ile yaşamınıza giren can dostları, tercih ettiğiniz mamaya göre günde iki veya üç defa beslemeniz yeterli olacaktır. Yetişkin bir köpeğe sahipseniz, ona kilo alamayacağı kadar mama vermeye özen gösterin. Yavru köpeklerin ise gelişim döneminde olduğunu unutmayın ve mama miktarını buna göre ayarlayın. Zaten mama ambalajının üzerinde detaylı bilgiler olduğunu göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.