Tahıllı Köpek Maması Faydaları Nelerdir?

0 11

Köpeklerin beslenmesinde sıklıkla kullanılan mamaların kendi içinde farklı türleri var. Bu türler arasında tahıllı köpek mamaları fazlasıyla dikkat çekiyor. Normalde köpeklerin sadece et ile beslendiği ve buna bağlı olarak da mamaların etten üretildiği düşünülebilir. Ancak durum tam olarak öyle değildir. Evet, köpekler et yoğunluklu beslenir, ancak vücutlarının ihtiyaçlarını karşılamak için mama üretiminde tahıllardan da yararlanılabilir.

Tahıllı köpek mamaları, içerisinde bitkisel kökenli olan tahılların yer aldığı mamalara verilen genel isimdir. Tahılların köpeklerin metabolizmaları üzerinde çok farklı etkileri var. Mamaları doğru tahıllar, doğru miktarda ilave edildiğinde ortaya çıkan sonucun oldukça olumlu olduğu biliniyor. Dünyaca ünlü köpek maması markası olan Proplan da, buradan hareket ile bazı mamalarını tahıllı olarak üretiyor.

Tahıl, köpeklerin sağlıkları açısından olumlu etkileri olan besinlerdir. Ancak bütün köpekler için kullanılması doğru olmayabilir. Köpeğinizin yaşı, ırkı ve içinde bulunduğu gelişim dönemine bağlı olarak tahıllı, tahılsız veya düşük tahıllı olan köpek maması seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz.

Tahıllı Proplan Köpek Maması Çeşitleri

Proplan, can dostlarımız olan köpeklerin besin ihtiyaçlarını etkili olarak karşılamak için mamalarına tahıl da ekliyor. Tahıllı olan mama seçeneklerini tercih ederek köpeklerinizin sağlığını ve gelişimini destekleyebilirsiniz.

Tahıllı Proplan köpek maması, birçok faydası ile dikkat çekiyor. Öncelikle bu mamaların içerisinde bulunan tahılların sindirimi desteklediği ve sindirim sistemini rahatlattığı biliniyor. Böylece köpekler çok daha sağlıklı oluyor. Ayrıca tahılların içerisinde yer alan vitamin ve mineraller, köpeklerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Mamaların içerisinde yulaf ve benzeri tahılların yer almasının, onları olumlu etkilediğine dair birçok araştırma var. Bu araştırmalardan hareketle günümüzdeki mamaların önemli kısmı tahıllıdır. Glutensiz olan bu tahılları içeren mama seçeneklerinden istediğiniz tercih edebilir ve farkını görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.