Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Daha hızlı bir Windows 10 istiyorsanız önerilerimizi gerçekleştirin.

0 272

Windows 10 hızlandırma özellikle yavaş bir bilgisayara sahip olduğunu düşünenler için büyük bir önem taşıyor. Windows 10 hız arttırma yöntemleri ile mevcut işletim sisteminizi çok daha hızlı şekilde kullanabilirsiniz.

Windows 10 Hızlandırma Yöntemleri Neler?

Windows 10 hızlandırmak için belirli yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki güç ayarlarını değiştirmektir. Güç ayarlarını değiştirmek için başlat menüsünden denetim masasını seçin ve buradan da güç seçenekleri menüsüne giriş yapın. Bu kısımdan yüksek performans seçeneğini işaretleyin. Özellikle diz üstü bilgisayarlar için güç tasarrufu modu kullanılıyorsa bu durum bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olacaktır.

Bir diğer hızlandırma işlemi için başlangıçtaki gereksiz programları devre dışı bırakın. Bunun için Görev Yöneticisi’ni seçin ve buradan Başlangıç sekmesini açarak başlangıçta açılmasını istemediğiniz programların üstüne sağ tıklayarak devre dışı bırak seçeneğini seçin.

Son ve etkili bir yöntem de disk temizliği yapmaktır. Disk temizliği yapmak için arama kutucuğuna disk temizleme yazın ve uygulamayı açın. Daha sonra sistem dosyalarını temizleme diyerek temizlik işlemini başlatın. Bu kalıntı dosyaları temizleyecek ve sisteminizin hızlanmasına imkân verecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.